KÜTÜPHANE

Ödünç İşlemleri

İstinye Üniversitesi Kütüphanesi'nde ödünç kitap hizmetinden yararlanan kullanıcılar, ödünç alınabilecek kaynaklar, ödünç alma süreleri ve ödünç alınabilecek yayın sayısı aşağıda belirtilmiştir.

Kullanıcı Kitap (Adet) Süre (Gün) Uzatma
Akademik Personel 10 30 3
İdari Personel 10 30 3
Doktora Öğrencisi 10 30 3
Yüksek Lisans Öğrencisi 5 30 3
Lisans - Önlisans Öğrencisi 3 15 3

 

ÖDÜNÇ İŞLEMLERİ


 1. İstinye Üniversitesi Kütüphanesi’nden tüm kurum mensupları yararlanabilir.
   
 2. Kütüphane bilgi kaynaklarından yararlanmak isteyen kullanıcılar ödünç alma, iade ve uzatma işlemlerini sadece kendileri, kimlik kartlarını göstermek koşuluyla yapabilirler.
   
 3. Ayırtılan bilgi kaynağı 3 günden fazla bekletilmez. 3 gün içinde alınmayan bilgi kaynağı almak isteyen başka bir okuyucuya ödünç verilir ya da rafa kaldırılır.
   
 4. Dergiler 7 gün süreyle ödünç verilir.
   
 5. Ödünç aldığı materyali zamanında getirmeyen kullanıcıya, bilgi kaynağını getirinceye kadar ödünç olarak yeni kaynak verilmez.
   
 6. Ödünç alınan kaynakların kaybedilmesi veya hasar görmesi durumunda kaynağın aynısının satın alma işlemi kullanıcı tarafından yapılmaktadır.

Üyelerimiz ödünç aldığı her kitap için 3 kez uzatma hakkına sahiptir. Uzatma işlemi iade tarihine 3 gün kala Cep Kütüphanem uygulamasından veya Kütüphane Hesabım sayfasındaki "Üzerimdekiler" sekmesinden yapılmaktadır.

 

Detaylı bilgi için kutuphane@istinye.edu.tr adresine e-posta atınız.