KÜTÜPHANE

Abone Veri Tabanları

Koleksiyon Adı İçerik Bilgi Kampüs Dışı Erişim Video
e-Osmanlıca

Dil Eğitimi

e-Osmanlıca Veritabanı
Detay

e-Osmanlıca dünya üzerinde dil eğitim hizmeti sağlayan uygulamalar incelenerek hazırlanan "şıklı ve gördüğünü yaz" tarzında testlerin olduğu oyun tadında Osmanlıca dil eğitim ve uygulamasıdır. e-Osmanlıca dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunarak, onları sınıftaki eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlıyor. Gösterge panomuz sayesinde öğretmenler tüm öğrencilerini artık tek bir yerden izleyebiliyorlar. 

Kılavuz


Kampüs Dışı Erişim
HiperKitap

Türkçe E-Kitap Koleksiyonu

HiperKitap Veritabanı
Detay

hiper

HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400’den fazla yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Yayınevi listesi

 

HiperKitap kitaplarına kampüs dışından nasıl erişim sağlayabileceğiniz ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda yer alan eğitim videosu linkinde bulabilirsiniz. 

E-kitaplara erişim videosu için tıklayınız: https://youtu.be/csr0NwmxNE8

Tüm eğitim videolarına erişim için tıklayınız: https://kutuphane.istinye.edu.tr/tr/videolar

 


Kampüs Dışı Erişim
Kelimex

Sözlük

Kelimex Veritabanı
Detay

Kelimex platformu Türkçe veya Osmanlıca kelimelerin dil, tür, anlam ve etimolojik bilgisini sunan, aranan kelimeyi, benzerlerini ve türevlerini dijital kütüphanelerde bulan, aynı zamanda yıpranmadan, silinmeden dolayı okunamayan kelimeyi çözümleyen ve eski ölçü birimlerinin dönüştürülmesini sağlayan sözlüktür.


Kampüs Dışı Erişim
Lexicomp

Klinik İlaç Bilgi Sistemi

Lexicomp Veritabanı
Detay

Lexicomp, kullanıcılara güçlü klinik ilaç bilgileri sağlayan bir içerik setleri ve klinik araçlar topluluğudur. Bu kılavuz, Lexicomp çevrimiçi sürümünün özelliklerini anlamanıza ve gezinmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Kılavuz


Kampüs Dışı Erişim
MEDLINE Complete

Dergi Veri Tabanı

MEDLINE Complete Veritabanı
Detay

PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar.


Kampüs Dışı Erişim
UpToDate

Kanıta Dayalı Klinik Referans

UpToDate Veritabanı
Detay

Klinik karar destek veritabanıdır.

Kılavuz


Kampüs Dışı Erişim