KÜTÜPHANE

Tüm Veri Tabanları

Kampüs dışı erişim için kılavuzdaki adımları takip edebilirsiniz.

Koleksiyon Adı İçerik Bilgi Kampüs Dışı Erişim
Academic Earth (Açık Erişim)

Ders Materyalleri

KONU BAŞLIĞI: Açık Ders Materyalleri, Sanat ve Tasarım, İşletme, Mühendislik, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Tıp ve Sağlık, Bilim ve Matematik
Oxford Üniversitesi, Yale Üniversitesi, Michigan Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Harvard Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden ücretsiz çevrimiçi kolej kursları koleksiyonlarını içermektedir.
Academic Search Ultimate

E-kitap & E-dergi

KONU BAŞLIĞI: Sosyal ve Beşeri Bilimler, Bilim, Teknoloji ve Tıp
8.800+  yakını tam metin olmak üzere 17.000+ dergiyi özetleriyle beraber indekslemektedir.  7.300+ hakemli dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.
African Journals Online (Açık Erişim)

E-dergi

KONU BAŞLIĞI: Afrika, Sağlık, Tarım
Afrika'da yayınlanan, sağlık ve tarım konulu yaklaşık 200 dergiyi içermektedir.
Aga Khan Library (Açık Erişim)

El Yazması & Nadir Eser & Fotoğraf & Harita

KONU BAŞLIĞI: Nadir Eser, El Yazması, Fotoğraf, Harita
Kütüphane kolesiyonundaki nadir eserler, el yazmaları, sanat eserleri, baskısı tükenmiş yayınlar, fotoğraflar, haritalardan oluşan ve güncellenen dijital koleksiyonlara erişim imkanı sunmaktadır.
AgEcon Search: Research in Agricultural and Applied Economics (Açık Erişim)

E-dergi & E-kitap

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
AgEcon Search'teki tüm materyaller, bir kuruluş tarafından desteklenen bir dizinin veya konferansın veya derginin parçasıdır. Kuruluşlar akademik departmanları, devlet kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarını veya profesyonel dernekleri içerir. Tüm materyaller tam metin ve PDF formatındadır.
AgEcon Search içeriğinde;
 • Konferans bildirileri ve posterleri
 • Çalışma kağıtları ve Raporlar
 • Dergi makaleleri
 • Kitaplar veya kitap bölümleri
 • Tezler veya tezler
 • Dergi makalelerinin ön baskıları veya son baskıları yer almaktadır.
Agricola (Açık Erişim)

E-dergi & E-kitap

KONU BAŞLIĞI: Tarım, Gıda Bilimleri
Ulusal Tarım Kütüphanesi (National Agricultural Library), Amerika Birleşik Devletleri'ndeki beş ulusal kütüphaneden biridir ve tarıma ve tarımla ilgili bilimsel yayın koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır.
AHRnet Biographical Dictionary of British and Irish Architects (Açık Erişim)

Özet & Dizin & Biyografi

KONU BAŞLIĞI: Sanat, Mimarlık, Tasarım, Sergi
1860'lar ve 1930'lar arasında yayınlanan çok çeşitli Uluslararası Sanat ve Mimarlık dergilerinin tam metinleri yer almaktadır. Yaklaşık 45.000 sanatçı, mimar, tasarımcı ve zanaatkar hakkında biyografik veriler içerir. İngiltere ve İrlanda'da yayınlanan dergi literatürünün yanı sıra her kitabı, sergi kataloğunu, broşürü ve konferans bildirisini dijitalleştirmeye yönelik devam eden bir projedir.
AIP Publishing (Açık Erişim)

E-dergi

KONU BAŞLIĞI: Tıp, Kimya, Yapısal Biyoloji, Fizik
AIP Publishing, COVID-19 salgını sırasında küresel araştırmaları desteklemek için bulaşıcı hastalıklar, salgın hastalıklar, hesaplamalı epidemiyoloji ve pandemiler hakkındaki makale koleksiyonuna erişim sağlayabilirsiniz.
Akademik Araştırmalar İndeksi (Açık Erişim)

Dizin Veri Tabanı

Akademik Araştırmalar İndeksi internet üzerinde yayınlanan yerli ve yabancı akademik çalışmaların dizinlendiği bir kaynaktır.

Akuademi.Net (Açık Erişim)

E-dergi

KONU BAŞLIĞI: Su ürünleri
Akuademi.Net, su ürünleri ile ilgili makale, bildiri vb. yayınların web üzerinden geniş kitlelere yayımını amaçlamaktadır. Bu amaçla, yayıncı ve düzenleyici kişi ve kurumlardan izin alınarak yayınların Akuademi.Net sayfalarında yer alması sağlanmaktadır.
altKitap (Açık Erişim)

E-kitap

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
altKitap, 2000 yılından bu yana internet üzerinden ücretsiz olarak elektronik kitap yayınlamakta olan Türkiye’nin çevrimiçi yayınevidir. Kurulduğu günden bu yana, edebi ve düşünsel içeriğin internet üzerinden  ücretsiz olarak yayılmasını sağlamayı hedeflemektedir
American Academy of Pediatrics (AAP)

E-dergi

KONU BAŞLIĞI: Pediatri, Çocuk Yoğun Bakımı, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Cerrahisi 
American Academy of Pediatrics (AAP), 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapında bir pediatri derneğidir ve pediatri alanında çok önemli 6 dergi yayımlamaktadır.
 • Pediatrics
 • Pediatrics in Review
 • NeoReviews
 • Hospital Pediatrics
 • AAP Grand Rounds
 • AAP News
American Numismatic Society (Açık Erişim)

Referans

1858'de kurulmasından bu yana ANS, yaklaşık 100.000 kitap, belge ve esere ev sahipliği yapan 650 BCE'den bugüne kadar uzanan 800.000'den fazla nesneyle kalıcı bir koleksiyon oluşturmuştur. Bu kaynaklar kitapların ve süreli yayınların, derslerin, akademik seminerlerin ve sergilerin yayınlarını desteklemek için kullanılır.

Anadolu Üniversitesi Dijital Ders Platformu (Açık Erişim)

Ders Materyalleri

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminin 1.046 ders kitabı, 12.289 ders sunusu, 2.987 video, 7.823 ünite özeti ve 6.614 sesli özet yer almaktadır.
Ankara Üniversitesi Açık Ders Malzemeleri (Açık Erişim)

Ders Materyalleri

KONU BAŞLIĞI: Dil ve Tarih, Coğrafya, Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim Bilimleri, Fen, Güzel Sanatlar, Hemşirelik, Hukuk, İlahiyat, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Siyasal Bilgiler, Spor Bilimleri, Tıp, Uygulamalı Bilimler, Veterinerlik, Ziraat, Adalet, Konservatuvar, Biyoteknoloji, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Kök Hücre, Nükleer Bilimler, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Türk İnkılap Tarihi
ANKADEM Ankara Üniversitesi'nin Moodle üzerinden tüm dünyadaki öğretim elemanları, öğrenciler ve kendi-kendine öğrenenler için açık ve ücretsiz öğrenme kaynakları sunduğu Açık Ders Malzemeleri platformudur.
Ankara Üniversitesi Dergi Veri Tabanı (Açık Erişim)

Dergi Veri Tabanı

Ankara Üniversitenin yayınladığı bütün süreli yayınları içeren bir veri tabanıdır.

Aperta (Açık Erişim)

E-dergi & E-kitap

KONU BAŞLIKLARI: Multidisipliner
Aperta, TÜBİTAK’ın açık erişim arşividir.
Applied Science & Business Periodicals Retrospective

Özet & Dizin

KONU BAŞLIĞI: Yaşam Bilimleri, İktisadi ve İdari bilimler
1913-1983 yılları arasında yayınlanan  4,500.000+ kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre, elektrik ve elektronik, havacılık ve uzay, endüstri, maden, nükleer enerji, otomotiv mühendisliği, ekonomi, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, iletişim, bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, muhasebe, pazarlama, satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık alanlarındaki yayınları içerir.
Applied Science & Technology Index Retrospective

Özet & Dizin

KONU BAŞLIĞI: Uygulamalı Bilimler, Teknoloji
1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçi bulgulara ve teknolojinin gelişmesi adına yapılan araştırmalara ışık tutan referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale ve kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.
Arabic Collections Online (Açık Erişim)

E-kitap

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
Edebiyat, felsefe, hukuk, din ve daha fazlası gibi konularda çok çeşitli Arapça dil kitaplarını dijitalleştirmeyi, korumayı ve bunlara ücretsiz açık erişim sağlamayı amaçlamaktadır.
Arabic Manuscripts Online (Açık Erişim)

El Yazması

KONU BAŞLIĞI: Tıp Tarihi, El Yazması
Osmanlıca, Arapça ve Farsça başta olmak üzere 43 dilde eser bulunan koleksiyonları arasından 1000 kadar tıp tarihi el yazması esere yer verilen arşiv  ücretsiz olarak erişime sunulmaktadır.
Arachne (Açık Erişim)

Mimari Plan & Kroki & Fotoğraf

KONU BAŞLIĞI: Mimari Plan, Kroki, Bizans Mimarisi, Osmanlı Mimarisi, Fotoğraf, Arkeoloji
Alman Arkeoloji Enstitüsü’nün İstanbul şubesinin arşivine Alman Arkeoloji Enstitüsü Dijital Veri Tabanı üzerinden erişilebiliyor. Bu arşivde Türkiye’de bulunan mimari yapılar ve şehirlerle ilgili 19. yüzyılda ve 20. yüzyılın başlarında çekilen fotoğraflardan oluşan geniş bir koleksiyon var. Fotoğrafların yanı sıra, mimari plan, kroki gibi görsel belgeler de mevcut. Kaynaklar sadece Eski Çağ Anadolu uygarlıklarını değil, Bizans ve Osmanlı mimarisini de kapsıyor.
Archive of European Integration-University of Pittsburgh - AEI (Açık Erişim)

Yıllık Rapor- Bildiri-Referans

Archive of European Integration (AEI), Avrupa birliği konusundaki araştırma materyalleri için oluşturulan elektronik depodur.

Arkitekt (Açık Erişim)

Dergi Veri Tabanı

Arkitekt Dergisi veri tabanı, Zeki Sayar Anma Programı (2010-2012) kapsamında Mimarlar Odası tarafından hazırlanmıştır.

Arkiv (Açık Erişim)

Mimari Plan

KONU BAŞLIĞI: Mimari, Türk Mimarisi
Türk mimarisinin üretimini takip eden Türkiye'nin mimari referans kaynağıdır. Türkiye'deki mimari çalışmaları dijital olarak belgeleyen Arkiv ile hem mimarlar ve yapılara ilişkin sayfalara hem de mimarlığa dair diğer konulara ilişkin farklı bilgilere sistematik olarak ulaşmak mümkün.
Art And Architecture Archive

E-dergi

KONU BAŞLIKLARI: Sanat, Mimari, Güzel Sanatlar, Fotoğrafçılık, Stüdyo Sanatı, Dekoratif ve Görsel Sanatlar, Mimari, Sanat, Kültürel, Ekonomik ve Sosyal Tarih, Grafik, Endüstriyel ve İç Tasarım
Art & Architecture Archive, yirminci yüzyılın önde gelen sanat ve mimarlık dergilerinin çoğunun geriye yönelik olarak dijitalleştirilmiş dosyalarını içeren araştırma kaynağıdır. Dergiler, uygulamalı sanatlar, iç tasarım, endüstriyel tasarım ve peyzaj bahçeciliğine kadar birçok alt disiplini kapsamaktadır. Mimarlık Tarihi ve Sanat alanlarındaki öğrenim ve yaratıcı düşünceyi desteklemek amacıyla güzel sanatlardan uygulamalı sanatlara, iç mimarlıktan endüstriyel tasarıma, bahçe düzenlemeden restorasyona kadar birçok konu başlığında geniş bir koleksiyona sahiptir.
Art Index Retrospective (H.W. Wilson)

Özet & Dizin

KONU BAŞLIĞI: Sanat Tarihi, Peyzaj Mimarlığı, Resim, Heykel
1929’dan 1984’e kadar geçen süreci kapsayacak şekilde sanat ile ilgili birçok konuyu ele alır. 600’den fazla dergiye ek olarak 25.000+ kitap incelemesini indeksler. Antikalardan sanat tarihine, moda tasarımından peyzaj mimarlığına, resimden heykele kadar sanat ile ilgili tüm konu başlıklarını kapsar.
ArXiv E-print Archive (Açık Erişim)

Dergi Veritabanı

Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimi, Kantitatif Biyoloji, Kantitatif Finans, İstatistik, Elektrik Mühendisliği ve Sistem Bilimi ve Ekonomide bir çok dergiye açık erişim sağlayan veritabanıdır.

ASEE - American Society for Engineering Education (Açık Erişim)

E-dergi & Konferans Bildirileri

KONU BAŞLIĞI: Mühendislik, Teknoloji
American Society for Engineering Education mühendislik teknolojileri konusunda eğitimi destekleyen 11 akademik dergi ve konferans bildirilerine ücretsiz erişim imkanı sunmaktadır.
Atatürk Ansiklopedisi (Açık Erişim)

Ansiklopedi

KONU BAŞLIĞI: Atatürk, Türk Ulusu, İnkılap
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığınca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadar uzanan süreçte; yaşadığı mekânlar, başlattığı, yönettiği ya da yönlendirdiği, Türk ulusunun geleceğinin şekillenmesinde, toplumun yapılanmasında etkili olan olay ve olgular, gerçekleştirdiği inkılâplar ve dönemin tarihî şahsiyetleri hakkında birincil, güvenilir kaynaklara dayalı bilgi vermek amacıyla Atatürk Ansiklopedisi hazırlanmasına başlanmıştır.
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu (Açık Erişim)

E-dergi & E-kitap

KONU BAŞLIĞI: Türk Dili, Türk Tarihi, Türk Kültürü
Türk dili, tarihi ve kültürüne ilişkin önemli kaynakları, araştırma, inceleme ve tercümeleri kapsar.

 

Atatürk Üniversitesi Açık Ders Malzemeleri (Açık Erişim)

Ders Materyalleri

KONU BAŞLIĞI: Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım, Su Ürünleri, Sağlık Bilimleri
Öğrenci ve eğitimcileri formal eğitim yaşamları boyunca desteklemenin yanı sıra yaşam boyu öğrenmeyi amaçlayan bireylerin bu amaçlarına ulaşmalarını desteklemek amacıyla hazırlanmış ve herhangi bir ücret ya da şart olmaksızın dijital ortamlarda sunulan derslerdir.
Başbakanlık Mevzuat Bilgi Sistemi (Açık Erişim)

Mevzuat

Mevzuat Bilgi Sisteminde, Resmî Gazete’de yayımlanan kanunlar, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, yönetmelikler, tebliğler ve diğer düzenleyici idari işlemler tek metin haline getirilir ve güncel olarak yayımlanır.

Bayerische StaatsBibliothek E-book Collection (Açık Erişim)

Elektronik Kitap

Yaklaşık 2 milyon dijital çalışma ile Bavyera Eyalet Kütüphanesi, tüm Alman kütüphanelerinin en büyük dijital veri stokunu elinde bulunduruyor. Kütüphanenin koleksiyon profili el yazmaları, basılı nadir kitaplar ve binlerce yıllık kültürel mirasın kapsamlı özel koleksiyonlarından oluşuyor.

Belleten (Açık Erişim)

Dergi Veri Tabanı

TC Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu – Türk Tarih Kurumu Dergisi dört ayda bir yayınlanır. Birinci sayıdan itibaren online olarak erişime açılmıştır.

BEPress (Açık Erişim)

Web Seminer

1999 yılında profesörler tarafından kurulan BEPress, akademik toplulukların maksimum etki için çalışmalarını ve uzmanlıklarını sergilemelerine destek vermektedir.

Berlin State University Turkish Manuscript Collection (Açık Erişim)

El Yazması Koleksiyonu

Kütüphane 1661'de kurulduğundan bu yana tek başına 11 milyondan fazla basılı materyal birikmiştir. Koleksiyon, 2.2 milyondan fazla ek basılı eserden ve özel koleksiyonlardaki genellikle benzersiz olan diğer malzemelerden oluşmaktadır - bunlar batı ve oryantal el yazmaları, müzik imzası, mülkler ve depozitolar, kişisel koleksiyonlar, haritalar ve tarihi gazeteler. Kütüphanenin koleksiyonunda ayrıca 10 milyondan fazla mikroform ve resim kütüphanesinde 12 milyondan fazla motif bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli artan sayıda veri tabanı ve diğer elektronik kaynaklar koleksiyonu tamamlamaktadır. Koleksiyonlarının kalitesi ve çeşitli hizmetleri, kütüphanenin dünya çapındaki özel prestijini karakterize ediyor.

Bilkent Courses on the Web (Açık Erişim)

Ders Materyalleri

KONU BAŞLIĞI: Mühendislik, Tarih, Müzik, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Arkeoloji, Matematik, Yönetim, Hukuk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Bilkent Üniversitesi eğitim programları ile ilgili yüksek lisans ve lisans öğrencileri için ders videolarını içermektedir.
 
Bioline International (Açık Erişim)

Dergi Veri Tabanı

Bioline International , gelişmekte olan ülkelerde yayınlanan kaliteli araştırma dergilerine açık erişim sağlamayı amaçlayan kâr amacı gütmeyen bir bilimsel yayın kuruluşudur.

BioMed Central (Açık Erişim)

Dergi Veritabanı

Açık erişim yayıncılığının öncüsü olan BMC, BMC Biyoloji ve BMC Tıbbı, Malaria Journal ve Microbiome gibi uzman dergiler ve BMC serileri gibi geniş ilgi alanlarını içeren yüksek kaliteli hakemli dergilere ev  sahipliği yapmaktadır.

Bizans Anıtları Fotoğraf Arşivi (Açık Erişim)

Fotoğraf Arşivi

Bizans Anıtları Fotoğraf Arşivi, Koç Üniversitesi Stavros Niarchos Vakfı Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi’nin (GABAM) İstanbul’daki Bizans anıtlarına ait bir dijital fotoğraf arşivi oluşturma projesidir. Arşivin çekirdeğini Tarihi Yarımada’daki anıtlar oluşturmaktadır.

Bloomsbury Cultural History

E-kitap & Referans Kaynakları

KONU BAŞLIKLARI: Kültürel Tarihler: Antik Çağ, Orta Çağ, Rönesans, Aydınlanma, İmparatorluk Çağı, Modern Çağ
Bloomsbury Cultural History, kültürel tarih referans araştırmaları için hazırlanan dijital bir kaynaktır. Bu referans kaynağı, kültürel çalışmalardan sosyolojiye, tarih ve antropolojiye kadar birçok dersiçin içeriğe sahiptir. Sosyal ve kültürel tarih alanında 100'den fazla e-kitaba erişim sağlar ve çeşitli konuları, dönemleri ve kültürleri kapsar.
Susan Amussen, Christopher Breward, Geoff Eley, Karen Hagemann, Elizabeth Shove, Carolyn Strange, Frank Trentmann ve David Underdown gibi önde gelen bilim adamlarının koleksiyonlarını içeren kitaplar, anahtar kelime ile indekslenir.
Bloomsbury Drama Online

Oyun Metni & Video

Drama Online içeriğinde:

 • Destandan monoloğa; trajediden komediye; tarihselden çağdaşa ve son derece politik olandan son derece kişisel olana kadar keşfedilecek bilgiler,
 • Ses oyunları ile birleştirilmiş; özel olarak sunulan oyun metni içeriği ve akademik yayınları filme alınmış canlı performanslar ve film uyarlamaları,
 • 1.200’den fazla oyun yazarından 3.350'den fazla oyun metni, 400 ses oyunu, 365 saat video ve önde gelen tiyatro yayıncıları ve şirketlerinden 450 akademik kitap içeren ve multimedya tiyatro deneyimi,
 • Oyun araçları özelliğinde karakter ızgaraları, kelimeler ve konuşma grafikleri ve yakın çalışma veya performans için oyunlarla etkileşim kurmanın yeni yolları yer almaktadır.
Bloomsbury Food Library

E-kitap & Referans Kaynakları & Görsel

KONU BAŞLIKLARI: Gıda, Mutfak Sanatları, Kültürel Çalışmalar, Beşeri Coğrafya, Tarım
Gıda üzerine yürütülen çalışmaların yayınlandığı bu kaynak, son akademik araştırmaların dâhil olduğu kapsamlı referans çalışmalarını, birçok eğitim kaynağını ve temel kaynakları bir araya getirmektedir.   
Bloomsbury Medieval Studies

Referans Kaynakları

KONU BAŞLIĞI: Tematik İncelemeler, Bölgesel İncelemeler, Nesne Vaka İncelemeleri, Temel Vaka İncelemeleri
Bloomsbury Medieval Studies, uluslararası bir grup bilim insanı tarafından yazılmış, tematik incelemeleri, bölgesel incelemeleri, nesne vaka incelemelerini ve temel vaka incelemelerini birleştiren bir referans çalışmasıdır.
Boğaziçi Üniversitesi Açık Ders Malzemeleri (Açık Erişim)

Ders Materyalleri

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından farklı temalar altında oluşturulan seminer dizileri, psikolojiden bilgisayar mühendisliğine fizikten dilbilime varıncaya kadar birçok alandaki güncel gelişmeleri ve önemli tartışma konularını katılımcılarla paylaşıyor.
Bridgeman Education

Görüntü ve İçerikleri

KONU BAŞLIĞI: Güzel Sanatlar, Mimarlık
Bridgeman Sanat Kütüphanesi(Bridgeman Art Library )’nin online eğitim kaynağı olan Bridgeman Education; güzel sanatlar, mimari, kültür ve tarih alanlarında dünyanın önde gelen görüntü içeriklerine erişim imkanı sunmaktadır. Bridgeman Education, eğitim ve öğrenim alanında kullanılmak üzere 2 milyondan fazla yüksek çözünürlüğe sahip görüntü içeriğine yasal olarak erişim sağlamaktadır. 
Bridgeman Education içeriğinde;
 • 1,600 adet müze, galeri ve özel koleksiyonlara ait görüntü içeriği
 • 8,000'den fazla coğrafi mekan
 • 30,000 sanatçı
 • 3,000 fresk (yaş sıva üzerine yapılmış duvar resmi)
 • 1800 yağlı boya resmi
 • 32,000 gravür, litograf (tas basması resim)
 • 7,000 el yazması
 • 22,600 seramik
 • 17,000 fotoğraf
 • 11,000 heykel
 • 16,000 mimari görüntüler
 • 18,000 manzara ve topografya görüntüleri
 • 28,000 portre
 • 6,000 tasarım ve şablon
 • 2,100 yontulmamış değerli taş ve takı resimleri
Türkiye’den görüntü içerikleri (Ayasofya Müzesi, Selimiye Cami, Sultanahmet Cami, Anıt mezarlar, Saraylar ve Tapınakların  mimarisi yapısı ve mimari detayları) yer almaktadır.
British Library Electronic Theses Online Service - EThOS  (Açık Erişim)

Tez Veri Tabanı

EThOS, İngiltere’nin doktora araştırma tezlerinin görünürlüğünü ve kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan İngiltere’nin ulusal tez servisidir.

Business Periodicals Index Retrospective

Özet & Dizin

KONU BAŞLIĞI: İktisadi ve İdari Bilimler, Şirket Profilleri, İşletme
1913-1982 tarihleri aralığında işletme tarihi, teknolojik gelişmeler, işletme stratejileri, pazarlama zaferleri ve başarısızlıkları, şirket profilleri ve büyük yöneticilere kadar vb. konularda kaynak özeti sunar. 2.5 milyondan fazla makaleden alıntılarla, 1.000+ süreli yayının dizinlerini içerir.
Business Source Ultimate

E-kitap & E-dergi

KONU BAŞLIĞI: İktisadi ve İdari Bilimler, Yönetim Bilişim Sistemleri
Yönetim, ekonomi, finans, muhasebe, uluslararası ticaret gibi konularda e-kitap dahil olmak üzere Bloomberg Businessweek, Forbes, Fortune, Harvard Business Review, Money dergilerine gecikmesiz tam metin erişim imkanı sunmaktadır.