KÜTÜPHANE

Benzerlik Tespit Programları

Koleksiyon Adı İçerik Bilgi Kampüs Dışı Erişim
intihal.net

Benzerlik Tespit Programı

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Programa üyeliği için kurumsal e-posta adresleri üzerinden başvuru yapılmalıdır.

 

iThenticate (Research Tool)

Benzerlik Tespit Programı (Yalnızca Makaleler İçin)

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
iThenticate programı, yalnızca İstinye Üniversitesi adına yazılan makale/makalelerin ve kitap bölümü/kitap bölümlerinin benzerlik analizi için kullanılmaktadır. iThenticate hesabı üniversitemizin kadrosunda görev alan tam zamanlı doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine açılmaktadır. Kılavuz için tıklayınız.
Turnitin

Benzerlik Tespit Programı
(Öğrenci Ödevleri & Tez Taramaları İçin)

KONU BAŞLIĞI: Multidisipliner
Turnitin benzerlik tespit programı, yazılı çalışmanın yayınlanmadan önce orijinalliğini sağlamak için bilimsel yayıncılar ve araştırma kurumları tarafından kullanılan benzerlik tespit sağlayıcısıdır. Programı kullanmak isteyen akademisyenlere kütüphane tarafından sistem aktivasyonu yapılmaktadır. Şifre almak isteyenlerin isteklerini kutuphane@istinye.edu.tr adresine e-posta ile bildirmeleri rica olunur.
NOT: Turnitin hesabınız üzerinde yalnızca tez ve öğrenci ödevleri için benzerlik taraması yapabilirsiniz. Makale taramalarınız için alacağınız sonuçlar doğru olmayacaktır.