KÜTÜPHANE

DENEME ERİŞİMİ | Reaxys Veri Tabanı 19 Temmuz 2022 Tarihine Kadar Deneme Erişimine Açılmıştır

Logo

Reaxys veri tabanı 19 Temmuz 2022 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Reaxys, araştırmacıların ilgili kimya literatürü, geçerli bileşik özellikleri ve deneysel prosedürleri aramaya harcayacakları zamanın yarıya inmesine yardımcı olan son derece sezgisel ve sağlam bir veri tabanıdır.

İçeriğinde; ilaç geliştirme, çevre sağlığı ve güvenliği çalışmaları, malzeme bilimi, hedef ilginlik verileri, kapsamlı farmakokinetik, toksisite ve metabolik profillerle ilaç geliştirmede erken buluş yapmayı desteklemektedir.

Reaxys Medisinal Kimya modülü, Marvin JS ve ChemDraw JS ile çizim yaparak tarama yapabilme, yerel dosyalarınızı Reaxys’e aktarabilme, Query Builder ile komplike araştırma sorguları oluşturabilme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda 105 patent ofisinden ve 170 IPC sınıfından patentlere erişim linki, patentlere ait istem ve abstraktlar. İngilizce dilinde olmayan tüm patentler için özetlerin, başlıkların ve istemlerin çevirisine erişim ve deneysel prosedürler dahil birçok kritik bilgiye hızlı erişim sağlamaktadır.

Kampüs dışı erişim için https://katalog.istinye.edu.tr/vetisbt/?dil=tr bağlantısını kullanabilirsiniz. Kampüs dışı erişim hesabınızı kullanarak, “Deneme” sekmesinden “Reaxys” veri tabanına ulaşabilirsiniz.