Veri Tabanları

Deneme Veritabanları
Deneme Veritabanları İçerik Kılavuzlar Kampüs Dışı Erişim
Turcademy Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler veritabanı.
Lebib Yalkın - MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları , Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşan bir veritabanıdır.
Bloomsbury Architecture Library Mimarlık, mimari tarihi, teori, tasarım, şehircilik, peyzaj ve iç mekân konularında 42 e-kitap ve 2.200'den fazla fotoğraf, çizim, bina planları içermektedir.
Access Medicine Klinik tıp ve genel tıp alanında öncü bir kaynaktır.
Tıp öğrencileri, uzman hekim adayları, klinisyenler, araştırmacılar ve tüm sağlık çalışanları için McGraw-Hill tarafından geliştirilen Access Medicine içinde 90’dan fazla tıp kitabı, güncellenmiş içerik, binlerce fotoğraf ve açıklamaları, etkileşimli özdeğerlendirme, kayıt dosyaları kullanıcıya sunulmaktadır.
Access Physiotherapy Fizik tedavi konusunda öğrenciler ve eğitimciler için sunulan; online fizik tedavi kaynakları, önde gelen McGraw-Hill metinlerinden derlenen içerik, interaktif görüntü dosyaları, multimedya ve esnek müfredat araçları ile alanında ödüllü bir kaynaktır.
Visible Body Human Anatomy Atlas Özel çizimleri ve eklentileri ile 3D anatomi eğitim aracıdır.
Acland's Video Atlas of Human Anatomy Dr. Robert Acland’ın anlatımı ile gerçek kadavra görüntüleri parçalara ayrılmış, parlak renklerle ve detaylı anlatımlar ile sunulmaktadır. 300’den fazla video kaslar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir.
Bates’ Visual Guide to Physical Examination Tıp fakültesi öğrencisini kliniğe hazırlayan eğitim aracıdır. Baştan ayağa kadar fiziksel muayeneyi öğreten eğitim aracı. İndexli aranabilir videolardan oluşur.
Primal Pictures 3D Anatomy 3 Boyutlu Anatomi Atlası Primal Pictures dünyadaki en kapsamlı ve Peer-Review’dan geçmiş tek anatomi veritabanıdır.
İnsan anatomisi ile ilgili 400,000’den fazla görüntü, tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi, biyomekanikler, cerrahi müdahaleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili animasyonlar, MR görüntüleri ve 6,500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı içerir.Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 61 68
Telefon: 0850 283 61 69
Eposta: kutuphane@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark