KÜTÜPHANE

Deneme Veritabanları


Deneme Erişimi  Veritabanları

İçerik

Kılavuz

Kampüs Dışı Erişim

 İdeal Online

 Deneme Erişimi:           08 Nisan 2019'a kadar

 

Popüler Akademik süreli yayın, tıp ve din bilimleri alan kitapları, sempozyum ve kongre bildirileri diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda ulaşılmasını sağlayan, bunları okuyucuların hizmetine sunan bir veritabanıdır.

 

Kılavuz E-Library

 

Lexicomp 

 Deneme Erişimi:           18 Nisan 2019'a kadar

 

Klinik veritabanları koleksiyonu ve modüllerine ek olarak, bağımsız ve yüksek derecede kabul görmüş ilaç bilgi veritabanlarını tek arayüzden erişim imkanı sunan bir veritabanıdır.

 

Kılavuz E-Library

 Vademecum Online

 Deneme Erişimi:           17 Nisan 2019'a kadar

Hekim ve eczacılarımıza, hasta güvenliği, regülasyon uyumluluğunun takibi ve akılcı ilaç kullanımında ihtiyaçları olan bilgiyi, doğru zamanda, en kısa sürede ve en doğru şekilde Türkçe dilinde erişim imkanı sunan Vademecum İlaç Rehberi, Tıp ve Eczacılık Fakültelerinin hizmetine sunulmaktadır. 

Kayıt adresi: https://www.vademecumonline.com.tr/site/tp-signup 

(Kurum  (IP aralığı) içinden yapılması gereken kayıt işlemi sırasında oluşturulacak şifre ile giriş yapılabilmektedir. Bu şifre ile kampüs dışından ve mobil cihazlardan da erişim mümkün olacaktır. )

Kılavuz E-Library

 The Cochrane Library

 Deneme Erişimi:         18 Nisan 2019'a kadar

 

Cochrane Library Veritabanı Kanıta dayalı Tıp veritabanıdır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri içeren kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. 

 

Kılavuz E-Library